Nákupní oddělení velkého strojírenského podniku řídí manažer nákupu, který ve firemní hierarchii spadá přímo pod ředitele firmy. V nákupním oddělení jsou nákupčí rozděleni do několika skupin podle komodit, které zajišťují. Požadavky k nákupu jsou jim přiřazovány ERP systémem (informační systém pro plánování podnikových zdrojů), který podle nastaveného klíče dovede rozlišit, kterému nákupčímu požadavek patří. 

Situace klienta

Náš klient má nákupní oddělení opravdu rozsáhlé, a příbuzné komodity sdružuje pod své seniorní nákupčí. Tito nákupčí jsou zodpovědní (mimo jiné) za předávání aktuálních informací o nákupu svému nadřízenému. Jejich sortiment čítá tisíce položek. Problémem takto velkých firem je špatná nebo nedostatečná informovanost řídících pracovníků o výkonnosti jednotlivých zaměstnanců celého oddělení. To byl jeden z důvodů, proč právě ani náš klient nedokázal udržet přehled nad stavem plnění úkolů, které se neustále hromadily. 

Jak pomohlo ApuTime?

  1. Klíčové bylo nejprve provést revizi procesů. 
  2. Po zmapování procesů nyní nákupčí vědí, které konkrétní kroky (dílčí úkoly) musí provést, aby ve stanovené lhůtě splnili požadavek na zajištění materiálu. Tím se taktéž docílilo, že doručení zboží od dodavatele je vždy ve shodě s potvrzenou objednávkou. 
  3. Interní procesy jsou řízeny aplikací ApuTime, seniorní nákupčí i manažeři mají tedy k dispozici online přehled o aktuálním stavu zakázky, jestli je zajištěn materiál pro výrobní účely (případně doplnění pojistné zásoby na sklady) a také to, jestli došlo ke splnění úkolů podřízenými pracovníky.
  4. Ať už z jakéhokoliv důvodu dojde ke změně v plánu, aplikace tuto změnu ihned vyhodnotí a pokud je to potřeba, přeplánuje dotčené úkoly v procesu. Automaticky změní pracovníkům harmonogram. Tuto změnu ihned uvidí, jak řadoví zaměstnanci, tak management.
  5. Řídící pracovníci mají v aplikaci 24 hodin denně dostupný výkaz o tom, kde se zakázky nachází, v kterém kroku zakázky dochází ke zpoždění, kdo se na tomto zdržení podílí a především mohou jakoukoliv situaci okamžitě řešit.

Výsledkem je uživatelsky jednoduché a efektivní plnění zakázek. Podařilo se nám také snížit stres manažerů, který souvisel s nedostatkem aktuálních informací a pochybami ohledně správnosti jejich rozhodnutí při stanovení priorit/posloupnosti kroků. Manažeři si teď jsou jisti, že aplikací naplánovaná cesta, je vždy (díky matematický modelům) zpracována kvalitněji, než by dokázal vymyslet lidský mozek. Aplikace byla přínosná i z pozice samotných výkonných pracovníků, kteří se díky ní soustředí na svou vlastní práci a nejsou nijak omezováni rozhodovací paralýzou.

Problém

Řešení

Zaujal vás tenhle příběh? Pojďte na další webinář s námi. Inspiruje vás to a navede na nové myšlenky či nápady.
Zaregistrovat se

Pracujte skutečně efektivně

Ušetřete miliony korun díky optimalizaci procesů
Vyzkoušet zdarma

Měníme svět

Podařilo se nám zefektivnit chod řadě
společností. Podívejte se, jak můžeme
pomoci i té vaší.
#optimization #resources #zerotimewaste
Zobrazit případové studie >
“Díky ApuTime nám stabilně rostou tržby a zároveň máme čas a prostor věnovat se vztahům s partnery a vlastnímu růstu.”
Martin Planka
Zakladatel SOLARplan

Podívejte se, jak funguje ApuTime v praxi

Od mapování procesu, využití Gantt.AI™ po řízení procesů a okamžité reagování na změny

Přehrát video

Často kladené otázky

Jak mi aplikace ApuTime pomůže?
V čem je ApuTime jedinečný?
Jak probíhají úvodní konzultace?
Jakým způsobem bude probíhat zaškolení a adaptace na novou aplikaci a jak je náročná?
Jaké možnosti a kompetence má projektový manažer/uživatel?
Je možné změnit již zakreslené procesy?
Co se stane, když mám zmapované procesy, ale přijde nová zakázka?
Co když někdo nemůže pracovat na svém úkolu?
Můžu získat ApuTime zdarma?
Začít nyní
Nenašli jste odpověď
na svou otázku?
Kontaktujte nás

Buďte v obraze

Přihlaste se k odběru novinek a speciálních nabídek, aby vám už nic neuniklo
Přihlášení k odběru novinek proběhlo úspěšně.
Oops! Something went wrong while submitting the form.